Na co zwrócić uwagę przy wyborze obrusu?

Pięknie nakryty stół zapewni wyjątkową atmosferę rodzinnych spotkań, nie tylko podczas specjalnych okazji, ale też w czasie codziennych posiłków. Dlatego warto zadbać o to, aby oprawa stołu zachęcała do wspólnego spędzania czasu. Oprócz zastawy stołowej oraz dekoracji, należy wybrać odpowiedni obrus.

Rozmiar

Zanim dokonamy zakupu obrusu, najpierw musimy wykonać dokładne pomiary naszego stołu. W przypadku mebli prostokątnych mierzymy długość oraz szerokość, natomiast jeśli posiadamy stół okrągły, mierzymy jego średnicę. Żeby obrus jak najlepiej sprawował swoją funkcję, powinien on zwisać po bokach stołu na długość ok. 25 centymetrów. Dzięki temu zapewni domownikom i gościom komfort podczas siadania, a jednocześnie będzie się znakomicie prezentować. Jeśli będzie on zbyt długi, może przypadkowo zostać pociągnięty, co może doprowadzić do rozlania napojów.

Styl

Dzięki temu, że obrusy dostępne są w wielu różnych stylach, z łatwością znajdziemy produkt, który pasować będzie do aranżacji każdego pomieszczenia. Bez względu na to, czy chcemy kupić obrus na stół do salonu, kuchni czy jadalni, jego wygląd powinien pasować do stylu, w jakim urządzone jest wnętrze. Możemy zdecydować się na produkt klasyczny lub nowoczesny. Na uroczyste okazje doskonale sprawdzi się obrus zdobiony, np. haftowany, żakardowy lub z koronką. Dzięki niemu stół będzie się prezentować niezwykle elegancko, dlatego jest to znakomity wybór na święta, rocznice lub urodziny. Warto też wybrać obrus plamoodporny, szczególnie jeśli wśród gości znajdują się dzieci.

Kolor

Wybierając obrus na stół, należy zastanowić się, jaki kolor produktu będzie najlepszy. Klasyczna biel jest niezwykle uniwersalna, dzięki czemu będzie pasować praktycznie na każdą okazję. Możemy wybrać też obrusy w stonowanych barwach, takich jak ecru, szary lub beżowy. Natomiast ich intensywne kolory, np. czerwony, niebieski bądź zielony, z pewnością ożywią aranżację stołu, dzięki czemu zyska ona niezwykle efektowny wygląd. Dlatego warto posiadać w swoim domu różne obrusy, które będziemy mogli dopasować do każdej okazji.

Więcej dowiesz się na: https://www.e-bianco.pl/obrusy-szydelkowe-c-3_138_302.html