Otulacze dla noworodka i niemowlaka – sposób na dobry sen dziecka

Otulacze dla noworodka cieszą się coraz większą popularnością wśród mam. W sumie nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ zapewniają dziecku odpowiedni komfort snu oraz poczucie bezpieczeństwa. Pomagają niemowlakom oswoić się z nowym otoczeniem i przyzwyczaić się do zmian jakie zaszły w jego życiu po przyjściu na świat.

Ciasne otulanie – spokojniejszy sen

W pierwszych miesiącach po porodzie niemowlę je i dużo śpi. Dlatego też pediatrzy i położne zalecają ciasne otulanie noworodka by zapewnić mu spokojniejszy sen. Spokojne oraz wyspane dziecko jest szczęśliwe i mniej płaczliwe. Dzięki temu, że materiał otulacza przylega do skóry noworodka, powoduje, że czuje się ono podobnie jak w brzuchu mamy, a więc bardziej bezpieczne oraz spokojniejsze. Otulacze dla niemowlaka znacznie podnoszą więc komfort snu dziecka.

Zalety stosowania otulacza:

– właściwy komfort snu i szybsze zasypianie;
– dziecko rzadziej wybudza się bez powodu;
– blokuje występowanie odruchu Moro;
– łagodzi objawy kolki;
– prosty i wygodny w użytkowaniu;
– idealny do łóżeczka i wózka;
– łatwiej w nim wziąć dziecko na ręce

Otulacze dla niemowlaka – na co zwrócić uwagę

Przede wszystkim na to czy otulacz posiada atesty gwarantujące jego bezpieczeństwo. Chodzi tutaj nie tylko o materiał z jakiego został on wykonany, ale również użytego do jego produkcji farby. Poza tym warto wybierać otulacze z naturalnych tkanin, takich jak bawełna czy bambus. Otulacz nie powinien mieć szorstkich wykończeń czy metek, a zamek odpowiednio zabezpieczony.