Na kawę na krakowski Stradom

Na krakowskim Stradomiu istnieją wspaniałe miejsca, w których można rano wypić kawę, a wieczorem udać się ze znajomymi na piwo lub wyjść na romantyczną lampkę wina ze swoją drugą połówką. Jedną z nich jest kawiarnia Frania Cafe.

Najlepsza kawiarnia na Stradomiu
Lato to czas, gdy sławne robią się tutejsze lody: ręcznie robione, w domowych warunkach, bez konserwantów i sztucznych barwników. Krakowianie znają to miejsce jako niezbyt ciche, wszak zawsze jest gwar i być nie jako najlepsze miejsce do popracowania z laptopem. Miejsce to jest polecane jako przytulne, wesołe, tętniące życiem i bardzo ładne – prawdziwy zakątek towarzyski w centrum Krakowa.

Menu
Już z daleka zobaczymy kawiarnię – w środku od wczesnej jesieni skrzą się za przezroczystymi ścianami ogrzewacze. Zimą menu zmienia się nieco i przystosowuje do naszego klimatu: mamy wówczas w menu ciepłe, rozgrzewające zupy z imbirem, zupy piwne, a także dumnie na stoły wkraczają bardziej kaloryczne tarty z cukinią i dynią. Latem natomiast można udać się tutaj na pyszne torty lodowe i ciasta z lodami.

Menu śniadaniowe
Szef kuchni zaprasza również na śniadania kraków. Mamy tutaj wspaniałe tosty autorskiego pomysłu: rukola, borowiki, jajecznica zasmażana na masełku i pachnące bajgle. Wszystko to w ofercie małej kawiarni w Krakowie – polecamy!

Sprawdź równieź: śniadanie w Krakowie