Maszyna czyszcząca

Maszyna czyszcząca – urządzenie skonstruowane z myślą o profesjonalnych firmach sprzątających, które zajmują się czyszczeniem wielkopowierzchniowych obiektów. Jest to wyspecjalizowany sprzęt, który z jednej strony zmniejsza wymagany czas pracy do minimum, z drugiej zaś – zapewnia wysokiej jakości doczyszczanie.
Maszyny czyszczące przeznaczone są do mycia wszelkiego rodzaju twardych posadzek i podłóg. Z uwagi na zawarte w nich funkcje, możemy je rozróżniać na szorowarki jednotarczowe – polecane jednak do sprzątania mniejszych powierzchni – a także większe maszyny czyszczące, które dodatkowo zostały wzbogacone o funkcję osuszania – dzięki temu, powierzchnie mogą być oddawane do użytku zaraz po zakończeniu pracy.
Spośród dostępnych na rynku maszyn czyszczących, możemy także wyróżnić maszyny czyszczące samojezdne. W przypadku tych urządzeń, praca ogranicza się jedynie do prowadzenia ich przy pomocy kierownicy i układu sterowania, znajdujących się naprzeciwko fotela operatora. Zarówno czas pracy, jak i wysiłek pracownika, zostają ograniczone do minimum. Większość maszyn czyszczących samojezdnych jest zasilana bateriami, jednak dostępne są także modele napędzane prądem. Warto jednak zwrócić uwagę na pierwsze. Nie wymagają one gniazd elektrycznych w miejscu pracy, przez co mogą okazać się szczególnie przydatne podczas pracy w terenie. Ponadto, maszyny zasilane bateriami, mogą pracować nawet do 4 godzin.

Więcej dowiesz się na: https://www.haerson.pl/maszyny-czyszczace.html