Sony-Xperia-Z5-Compact.jpg

Sony Xperia Z5 Compact

Sony Xperia Z5 Compact – telefon z parametrami najlepszych smartfonów, jednak ma jedną zasadniczą różnice – jest mały. Czy jest to dobre posunięcie ze strony Sony?

Jest to trzeci z pomniejszonych telefonów z serii Z. W trudnych dla Sony czasach jest to odważne posunięcie, gdyż telefony Sony obecnie są postrzegane jako urządzenia, z którymi często mamy jakiś problem.

Wymiary naszego modelu to 127 x 65 x 8,9 [mm], waga to 138 [g] a ekran ma niebagatelne 4,6 cala z rozdzielczością 1280 x 720 pixeli. 2 GB RAMu, bateria 2700 mAh, procesor Snapdragon 810, 4 × 2 GHz Cortex-A57 ,4 × 1,5 GHz Cortex-A53 , Adreno 430. Aparat zapewnia 23 MPx z przodu i 5,1 MPx z tyłu. To główne parametry tego modelu.

Brak tu zaokrąglonych krawędzi, do których mogliśmy się przyzwyczaić w Xperii Z3 Compact. Tutaj mamy płaskie boki. Brak błyszczącego tyłu, mamy za to matową powierzchnię wykonaną ze szkła. Przycisk blokady systemu nie jest już okrągły i wypukły, a podłużny, wklęsły i z czytnikiem linii papilarnych. Pod nim znajdują się przyciski regulacji głośności, co nie jest do końca najlepszym rozwiązaniem. Port mikro-USB nie znajduje się już pod zaślepką i nadal mamy slot na kartę pamięci.