Jak dobrze kupić rower?

Pojawienie się w życiu roweru potrafi całkowicie je odmienić. Nudne i długie wyprawy do sklepu staną się znacznie krótsze i ciekawsze. Depresyjne co porankowe podróże do pracy nabiorą emocji i ekscytacji. Forma fizyczna z kanapowej zmieni się w mocno sportową. Rower zmienia życie i podejście do życia na co dzień. Wystarczy tylko po niego sięgnąć.

Klasy rowerów

Podobnie jak w przypadku wszystkich innych produktów, tak samo rowery można zakupić w wersji budżetowej, ze średniej półki i te z najwyższej. Oczywiście wraz ze wzrostem ceny, zmienia się stopień zaawansowania sprzętu i jego przeznaczenie. Zwykle to cena określa jakość, jednak w przypadku rowerów da się kupić za przyzwoite pieniądze całkiem dobry rower, jak również przepłacić za coś wręcz niebezpiecznego do jazdy.

Gdzie kupić rower?

Najpopularniejszym źródłem rowerów są różnego rodzaju markety, które oferują całkiem przyzwoity przekrój modeli i przedziałów cenowych. Zwykle jednak w tych miejscach są to rowery dość słabe jakościowo, które mają niewielkie szanse na przetrwanie 2-3 sezonów intensywnego jeżdżenia.
Szukając miejsca do zakupu warto jest rozważyć zakup bezpośrednio od producenta, najlepiej polskiego np. Kross. Rower Kross będzie odrobinę droższy niż model z marketu, jednak jego jakość i wytrzymałość będą o kilka klas wyższe.
Zakupy u Krossa można realizować poprzez firmowy sklep internetowy lub u bezpośrednich autoryzowanych sprzedawców, którzy posiadają w ofercie wszystkie produkowane przez Krossa modele rowerów.