Rowery

Sezon na wyprawy rowerowe rozpoczął się na dobre. Czas zrobić odpowiedni przegląd techniczny naszego sprzętu i warto ruszyć na upragnione wyprawy. Szczególnie, że pogoda dopisuje i z dnia na dzień jest coraz cieplej. Gorzej, jeśli po wyjęciu roweru z naszej piwnicy/schowka/garażu zorientujemy się, że jednak najlepsze czasy… ma już zdecydowanie za sobą.
Czy warto taki rower naprawiać i inwestować, aby przywrócić mu dawny blask?

Przygotowanie roweru do sezonu

Z pewnością to zależy. Jeśli mamy problem z oponami, siodełkiem, nasmarowaniem nie powinniśmy się takie go sprzętu pozbywać. Wystarczy oddać go do specjalistycznego serwisu i zlecić wymianę części i przygotowanie roweru do jazdy. Gorzej, jeśli rower ma już poważne uszkodzenia mechaniczne i nie będzie nadawał się do jazdy. Może okazać się również, że wymiana potrzebnych komponentów będzie bardzo droga i nieopłacalna.. Wtedy powinniśmy rozważyć zakup nowego sprzętu, a jeśli lubimy wyprawy w teren, po leśnych ścieżkach, to to rower crossowy świetnie się nada na zróżnicowane warunki terenowe. Warto dopasować ramę i rozmiar kół do naszego wzrostu, oszczędzi nam to niewygody i braku komfortu przy jeździe. wiele osób bagatelizuje to i idzie za namową znajomych. Warto jednak samemu wykonać pomiary
i dopasować sprzęt tak, aby spełniał nasze oczekiwania.

Rowery crossowe są najbardziej popularnymi i rozchwytywanymi – zaraz po rowerach miejskich – sprzętami. W przypadku jednak miejskiej wersji jednośladu, musimy pamiętać, aby ograniczać nasze eskapady jedynie do wyjazdów w tereny zabudowane o dobrej jakości dróg. Te rowery bowiem nie posiadają odpowiedniej amortyzacji, a opony i koła są znacznie delikatniejsze, niż przy ich crossowych odpowiednikach. Jeśli będziemy chcieli pojechać nad rzekę czy jezioro, rower miejski się najprawdopodobniej do tego nie nada.