Szelki dla psów – wygodna alternatywa obroży

Szelki dla psów w Polsce wciąż przegrywają z najpopularniejszymi obrożami. Warto jednak wiedzieć, że zapewniają one dużą wygodę dla psa, co jest szczególnie ważne dla małych czworonogów. Ponadto sprawdzają się też w przypadku dużych, ciężkich psów, które mają problem z prawidłowym poruszaniem się przy nodze.

Szelki dla psa dostępne są w wielu różnych rozmiarach i najczęściej wykorzystywane są przez właścicieli czworonogów małych ras, takich jak york czy shih tzu. Często jednak ich właściciele stawiają na szelki wyłącznie ze względów wizualnych, jako że szelki często pełnią również funkcję ozdobną. Niekiedy panuje również błędne przekonanie, że obroża poddusza psa, podczas gdy szelki są dla niego wygodniejsze. W rzeczywistości jednak prawidłowo założona obroża nie jest w stanie poddusić psa, a szelki wybiera się przede wszystkim wtedy, kiedy lepiej dostosowują się one do indywidualnych potrzeb czworonoga.

Na rynku dostępne są również szelki dla psów dużych ras, często mające na celu ułatwić wyprowadzanie czworonoga. Szelki tego typu mają na celu zapewnić większą stabilizację i zmniejszyć siłę, z jaką pies ciągnie za sobą właściciela. Dzięki temu doskonale sprawdzają się one w przypadku niesfornych psów lub na początkowym etapie nauki chodzenia przy nodze. Wiele profesjonalnych szelek posiada również elementy odblaskowe, dzięki czemu zapewniają psu bezpieczeństwo i widoczność podczas spacerów nocą, co sprawia, że wielu właścicieli sięga po nie znacznie chętniej niż po klasyczne obroże.

Szelki dla psów najwyższej jakości w sklepie Joqu: https://www.joqu.com.pl/pl/oferta/szelki-dla-psa