Szelki dla psów

Każdy właściciel czworonoga stara się dbać o to, by jego pupil podczas spacerów być dobrze zabezpieczony. Dlatego też, świetnym rozwiązaniem są szelki dla psów, które nie tylko są wygodne i komfortowe dla samych psiaków, ale i dla ich właścicieli (łatwo się je zakłada). Jak więc dobrać takie szelki dla naszych czworonożnych przyjaciół? Jak wybrać odpowiedni asortyment do gabarytów? Gdzie szukać takich akcesoriów? Zapraszam poniżej. Naprawdę warto.

1. Duży wybór
Szelki dla psa są niezwykle komfortowe i bezpieczne dla naszego pupila. Łatwo się je zakłada, bez problemu można je wyczyścić oraz posiadają regulację, dzięki czemu można je dostosować do gabarytów czworonoga. Producenci oferują szeroki wybór szelek. Różnorodne rozmiary (S,M,L), różnorodne materiały, z których są wykonane (taśmowe, skórzane, materiałowe) oraz szeroki wybór wzorów i kolorów sprawia, że właściciele naprawdę mają w czym wybierać. Do sklepu z akcesoriami dla psów warto wybrać się wraz z czworonogiem, by ten mógł spokojnie przymierzyć szelki, które chcemy mu podarować. Jeżeli natomiast zamawiamy je ze sklepu internetowego – warto przed zakupem dobrze zmierzyć psa.

2. Szelki dla psów – dla jakich ras?
Wielu właścicieli czworonogów twierdzi, iż szelki dla psów przeznaczone są raczej dla małych ras. To niezwykle błędne pojęcie, gdyż szelki spokojnie poradzą sobie zarówno z małymi, jak i bardzo dużymi psami. Szelki dla psa są niezwykle wytrzymałe i solidne, dzięki czemu mogą utrzymać nawet i 30 kg psiaka podczas spacerów. Nowoczesne szelki są całkowicie bez uciskowe, właściciele nie muszą się więc martwić, że w razie pociągnięcia (przywołania) psa – zrobią mu krzywdę. To zdecydowanie bardziej przyjemniejsze akcesoria niż np. ciężkie, grube i metalowe obroże.

3. Ceny
Jaka jest ich cena? Dobre jakościowo, mocne i niezwykle eleganckie szelki dla psa można kupić w specjalnych sklepach z akcesoriami dla zwierząt już od kilkudziesięciu złotych. Ich cena zależy od konkretnego modelu, producenta, rozmiaru czy materiału, z którego są wykonane. Piękne szelki dla pupila jednak można kupić do 100 zł.